Miért alakulnak ki a visszerek és hajszálerek?
A visszerek és hajszálerek kialakulása férfiakat és nőket egyaránt érint, kortól függetlenül. A vékonyabb hajszálerek esztétikailag zavaróak akár arcon, akár lábon jelennek meg, míg a vastagabb visszerek egészségügyi kockázatot is hordozhatnak, ezért eltüntetésük mindenképpen ajánlott. Kialakulásáért elsősorban az öröklött hajlam a felelős, de terhesség alatt, fogamzásgátló tabletta szedésekor, túlsúlyosság esetén is kialakulhatnak. A meglévő értágulatokat különböző módszerek segítségével el lehet tüntetni, de az újabbak kialakulását más területen nem lehet megakadályozni. Ezeket időről-időre kezelni kell.
Milyen kezelési módszerek léteznek?
- A Cutera cég Nd. Yag lézere az egyik legmodernebb és legmegbizhatóbb technika, amelynek segítségével a kis hajszálereket gyorsan el lehet tüntetni. A lézerek alkalmazását szoláriumozott vagy nagyon barna bőrön nem ajánlják, ezért az ilyen pácienseket egy szintén forradalmian új módszerrel a TC-3000 rádiófrekvenciás gép segítségével kezeljük.
- A vastagabb, kidudorodó, gyakran fájdalmat is okozó visszereket lézeres műtéttel távolítjuk el.
- Enyhébb esetben injekciós technikával, az ún. scleroterápiával szüntetjük meg a visszereket.
Mi történik a konzultáció során?
A kezelést megelőzi egy konzultáció, amikor az orvos felméri az erek állapotát, és ez alapján meghatározza azt a kezelési módszert, amely a páciens panaszaira leginkább hatékony megoldást nyújt, majd megbeszélik az utókezelést. Hajszálér esetén az orvos tesztlövést végez.
Cutera lézer
A Cutera lézer eljárás a fényenergia impulzusait használja, melynek hatására a vér megalvad a vénában, megsemmisíti az eret, amely később felszívódik. A vér elszivárog a mélyebben fekvő vénákba. A Cutera eljárás eltünteti a csúnya ereket a test minden tájáról. Legtöbben a lábukon található visszerességtől szeretnének szabadulni, de kellemetlen értágulat lehet a test més részén is. Az arcon lévő zavaró érelváltozások, a rozácea kékülés és komplikáció nélkül gyorsan kezelhetők. A lábon található seprűvénák és megpattant hajszálerek nyom és fájdalom nélkül eltüntethetőek.
Mit tegyünk a kis vérhólyaggal és tűzfoltokkal?
A vérhólyagok – hemangiomák - nagyon jól reagálnak a Cutera eljárásra. Azok a páciensek, akiknek tűzfoltjuk vagy más keringési zavaruk van és már lemondtak arról, hogy megoldást találjanak a problémájukra, nagyon elégedettek a Cutera lézer hatásával.
Hány kezelésre van szükség?
Gyakran két vagy három kezelés már eredményes. Az ismétlés szükségessége függ a kezelt erek számától, színétől és méretétől. Mivel az egyéni eredmények nagyon változóak, fontos a szakorvosi konzultáció, hogy tisztában legyen a páciens állapotával.
Fájdalmas a kezelés?
Kezelés előtt a bőrt jól lehűtjük, és ezt az állapotot kezelés közben is folyamatosan fenntartjuk egy orvosi hűtőgép segítségével. A legtöbb páciens enyhe csípést érez, amikor a készülék átadja az energia impulzust. Ez az érzés fájdalomcsillapító nélkül is jól tolerálható, majd egy órán belül meg is szűnik.
Mi történik a kezelés után?
A kisebb hajszálerek (1 mm-es átmérőjűek) általában azonnal eltűnnek. Közvetlenül a kezelés után a bőr bepirosodik és beduzzad, a duzzanat azonban néhány órán belül elmúlik. A nagyobb visszértágulatok (1-4 mm átmérőjűek) kezelésénél besötétedik a hajszálér. A megalvadt vér felszívódásához hosszabb idő szükséges. A véraláfutás pár naptól pár hétig is tarthat, majd a sárgás-barnás folt pár hónapon belül teljesen felszívódik.
Melyek a leggyakoribb mellékhatások?
Néhány páciensnél előfordul enyhe pirosodás vagy helyi duzzanat a bőrön, de ez nem tart tovább egy napnál. Esetenként bekékül a bőr, ritkán hólyagosodás fordul elő.
Van-e valamilyen életmódbeli megszorítás a kezelés után?
A páciensek általában folytathatják megszokott tevékenységüket, azonban a kezelés után legalább egy napig tanácsos tartózkodni a megerőltető sporttevékenységtől. Bármely kezelt terület esetében fényvédelem ajánlott.
Mikor látható az eredmény?
A legtöbb páciens arról számol be, hogy a kezelt hajszálér jelentős javulást mutat a kezelés utáni 2-6 héten belül, a végleges eredmény néhány hónap múlva látható. Idővel néhány ér – más helyen - újból megpattanhat, ezeket ismét érdemes kezelni.
Injekciós kezelés
Alkalmas az adott visszértágulat végleges megszüntetésére. A beavatkozás során injekcióval olyan hatóanyagot juttatunk az érbe, ami a belső réteget lehámlasztja, ezáltal az érfal a szemben lévő érfallal összetapad. A kezelés gyors, egyszerű, ambulánsan végezhető, az eredmény látványos. Ez az eljárás elsősorban az 5 mm átmérőnél vastagabb visszerek kezelésére vált be.
Van-e megoldás a vastag visszértágulatok ellen?
A habos injekció bevezetése óta a kifejezetten nagyméretű visszereket is tudjuk kezelni. Ez az eljárás felelegessé teszi a műtétet. A habkezelés során ugyanazt a gyógyszert habosítjuk fel, amit erre a célra általában használunk. A habosítás jelentősen fokozza a gyógyszer hatását, alkalmas a visszér törzsek és a jelentősen tágult oldalágak, valamint a beömlő szakaszok kezelésére is.
Hány kezelésre van szükség?
A nem látható és nem is tapintható forrás-ereket ultrahang segítségével tudjuk megcélozni és a kezelés eredményességét ellenőrizni. Injekciózás után a lábat bepólyázzuk. Az eljárást két-háromszor megismételjük, majd néhány kontroll vizsgálat következik. Injekciózásnál az eredmény elérése 1-2 hónapot vesz igénybe, ezt mindenképpen ajánljuk figyelembe venni a beavatkozás idejének megtervezésénél.
Lézeres visszérműtét
A klasszikus műtéttel összevetve minden szakmai érv alátámasztja a lézeres visszérműtét hatékonyságát. A lézeres műtét mellett szól, tekintettel arra, hogy ezzel kiküszöböljük a lágyéki metszést, kevesebb a szövődmény és a műtét utáni kellemetlenség, gyorsabb a felépülés, rövidebb a pólyaviselési időszak, és nem utolsó sorban szebb kozmetikai eredményt lehet elérni. Fontos szempont még az is, hogy mindkét láb műtétje egyszerre elvégezhető.
Műtét előtti konzultáció
Mint minden műtét előtt, itt is szükség van az érsebésszel történő előzetes konzultációra, ahol egy ultrahang vizsgálat után a páciens minden kérdésére pontos, személyre szabott választ kap, illetve döntenek arról, hogy az esetében melyik beavatkozás a legcélszerűbb. Az orvos elmondja, hogy milyen laboratóriumi és egyéb rutin vizsgálatok szükségesek a beavatkozáshoz, valamint tájékoztatja a műtét előtti tennivalókról.
A műtét
A műtét során vénás altatást végzünk, nincs szükség sem gerincérzéstelenítésre, sem mély altatásra. Először a nagyobb értörzset egy-két szúrt seben keresztül egy lézeres üvegszállal, ultrahang irányítással elzárjuk, majd a kanyargós ereket hosszú műszerekkel kivesszük. A beavatkozás időtartama az előkészületek után kb. 30-60 perc, mindkét láb esetén 50-80 perc.
Műtét után
A műtét után 2-3 órával kísérővel elhagyhatja klinikánkat. Másnap kontroll vizsgálatra várjuk, ahol kicseréljük a pólyát, a műtéti területet megvizsgáljuk és ultrahanggal is ellenőrizzük. A pólyát a következő kontroll vizsgálatig nem szabad megbontani. 4-6 nap múlva újabb átpólyázást és ultrahang kontrollt végzünk. Innentől a pólyát zuhanyozáshoz már le lehet venni, aztán a pólyát vissza kell helyezni. A műtött lábat nem szabad terhelni, csak sétálni és ülve sokat mozgatni. Varratszedésre kb. 10-14 nappal a műtét után, egy újabb kontroll alkalmával kerül sor. A pólyát általában 4 hétig kell viselni, az utolsó héten éjszakára már le lehet venni.
Árlista:
Lézeres hajszálér és visszérkezelés:
- Börgyógyászati konzultáció: 10.000.Huf/alkalom
- Arc: 15.000/Huf-45.000.Huf/alkalom
- Dekoltázs: 35.000.Huf/alkalom
- Nyak: 27.000.Huf/alkalom
- Láb: 40.000.Huf/1 tenyérnyi terület/alkalom
- Lézeres visszér műtét: 380.000.Huf
- Scleroterápiás injekciónként: 6.000.Huf
Hívását várjuk!
Telefon: +36 30 68 68 686
Cím: 1024, Retek utca 10.